Jdi na obsah Jdi na menu
 


Blatná 2008: zpráva o letošní speciálce

13. 11. 2008

Letošní speciálka klubu kuní - ruský - siamský se konala 18.-19. října. Poprvé jsme se se svými zvířaty představili v Čechách, a to v Blatné. 10 chovatelů klubu a 2 nečleni (jeden z nich v průběhu výstavy do klubu vstoupil) vystavili 116 králíků v 7 rázech a v jedné raritě. Tato čísla znamenají nárůst počtu vystavených králíků i počtu vystavujících. Expozice měla velmi uspokojivou úroveň a plně reprezentovala a propagovala kvalitu králíků chovaných v našem malém klubu. Expozici velmi dobře posoudili systémem sudá-lichá př. Sirotek a př. Hradec.


Nyní blíže k jednotlivým plemenům:

 

Kuní hnědý

 • 22 králíků vystavili př. Brodecký, př. Hanuš, př. Hedbávný a př. Vaněček.
 • Nejlepší kolekci, pohár a titul Mistr klubu získal př. Vaněček (381 b).
 • Nejlepšího samce vystavil, pohár a titul šampiona získal př. Vaněček (96 b).
 • Nejlepší samici vystavil a titul šampiona získal př. Vaněček (95 b).
 • Čestnou cenu za kolekci získal př. Brodecký (375 b).

 

Kuní bílopesíkatý hnědý

 • Bohužel na výstavě chyběl.

 

Kuní modrý

 • 28 králíků vystavili př. Kulanda , př. Bláha a nečlen klubu, př. Hradec.
 • Nejlepší kolekci, titul mistra klubu a pohár získal př. Kulanda (378 b).
 • Nejlepšího samce vystavil a titul šampiona získal př. Kulanda (95 b).
 • Nejlepší samici vystavil, titul šampiona a pohár získal př. Kulanda (96 b).
 • Čestnou cenu za kolekci získali př. Bláha (376 b) a př. Kulanda (376,5 b).

 

Kuní bílopesíkatý modrý

 • 1 králíka vystavil př. Lakomý.
 • Nejlepšího samce vystavil, titul šampiona a čestnou cenu získal př. Lakomý (94 b).

 

Siamský žlutý

 • 10 králíků vystavili př. Přibyl a př. Hanuš.
 • Nejlepší kolekci vystavil př. Hanuš (280 b).
 • Nejlepšího samce vystavil, titul šampiona a čestnou cenu získal př. Přibyl (93,5 b).
 • Nejlepší samici vystavil a titul šampiona získal př. Hanuš (93,5 b).

 

Siamský žlutý saténový

 • Tuto raritu, a to dvě samičky, vystavili př. Hanuš (92,5 b) a př. Přibyl (MVD).

 

Siamský modrý

 • 1 králíka vystavil př. Přibyl.
 • Nejlepšího samce vystavil př. Přibyl (MVD).

 

Ruský černý

 • 40 králíků vystavili př. Brodecký, př. Hedbávný, př. Vaněček, př. Černík a nečlen klubu M. Uher, jenž v průběhu výstavy do klubu vstoupil.
 • Nejlepší kolekci, titul mistra klubu a pohár získal př. Hedbávný (376,5 b).
 • Nejlepšího samce vystavil a titul šampiona získal př. Černík (95 b).
 • Nejlepší samici vystavil a titul šampiona získal př. Vaněček (95 b).
 • Čestnou cenu za kolekci získal př. Vaněček (376 b).

 

Ruský modrý

 • 12 králíků vystavili př. Lakomý a př. Kycler.
 • Nejlepší kolekci vystavil, titul Mistra klubu a čestnou cenu získal př. Lakomý (374,5 b).
 • Nejlepšího samce vystavil a titul šampiona získal př. ing. Kňobort (94 b).
 • Nejlepší samici vystavil a titul šampiona získal př. Lakomý (94 b).

 

Ruský havanovitý

 • Nebyl vystaven.

 

Po skončení posouzení se konala členská schůze, které se účastnilo 10 členů klubu, hosté a posuzovatelé naší expozice př. Sirotek a př. Hradec. Schůze začala netradičně diskusí s posuzovateli o naší výstavě. Celkový dojem z diskuse byl ten, že expozice je na velmi dobré úrovni, k čemuž přispěli svým výkonem i oba posuzovatelé. Vedení klubu jim za to poděkovalo. Př. Lakomý a př. Kulanda poté zhodnotili úroveň vystavovaných králíků.

Další část setkání patřila letošním jubilantům. Byl předán dar př. Hanušovi k 50. narozeninám a př. Bláhovi k 65. narozeninám. Př. Šafařík, který také letos slaví padesátiny, se pro nemoc omluvil, a proto mu bude dar předán dodatečně. Následovalo předání cen nejlepším chovatelům. Zbývající program schůze – závěrečná diskuse – se odehrál v blízké restauraci.

 

Na závěr bych chtěl poděkovat chovatelům z Blatné za vynikající přijetí nás ostatních, za vytvoření bezvadných podmínek jak ve výstavním areálu, tak v zázemí, a za výbornou atmosféru, která tuto speciálku provázela.

 

Chtěl bych rovněž pozvat chovatele ruských, kuních nebo siamských králíků ke vstupu do našeho klubu. Informace podá každý člen klubu, a hlavně jednatel př. Dušan Brodecký, Novoměstská 23, 621 00 Brno, telefon: 603 291 653, e-mail: dusanbrodecky@seznam.cz.

 

Informace můžete získat také na těchto klubových stránkách.

 


Zpracoval Oldřich Lakomý

Slatinky 123, 783 42