Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ohlédnutí za zimními výstavami v Německu

4. 6. 2008

28. Bundes-Kaninchenschau 2007

 

ObrazekDne 15. a 16. prosince jsme společně s přítelem Stanislavem Kulandou ml. a přítelem Petrem Sirotkem navštívili 28. národní německou výstavu králíků v Brémách.V centru města nás přivítala nádherná hala, která skrývala celkem 28 070 králíků. Nás jako členy klubu nejvíce zajímali naši králíci, kterých zde bylo vystaveno celkem 388 kusů. Z toho 184 ruských černých, 48 ruských modrých, 88 kuních modrých, 44 kuních hnědých, 16 siamských žlutých a 8 siamských modrých.

Je jasné, že v takovém to množství králíků byla k vidění opravdu skvělá zvířata. Ruští králíci dominovali především kresbou a typem, u kuních králíků  byla k vidění především špičková srst a kresba, větší část siamských králíků byla ve výborné kresbě a typu. Celkový dojem z vystavených zvířat byl velmi dobrý. Po vzájemných radách a čtyřhodinovém  vybírání jsme nakoupili několik vystavených králíků, které jsme si přivezli domů do Čech.

Závěrem bych zde chtěl vyjádřit lítost nad tím, že se této výstavy nezúčastnilo více chovatelů našeho klubu.  

 


S pozdravem Miroslav Vaněček